FOLIA FUNDAMENTOWA PIONOWA (KUBEŁKOWA)

Folia przeznaczona jest do zabezpieczenia zewnętrznej izolacji przeciwwilgociowej fundamentów i murów, chroni przed uszkodzeniem mechanicznym w czasie zasypywania wykopów i osiadania ziemi. Idea pracy tej membrany oparta jest na wykorzystaniu szczeliny powietrznej, powstałej pomiędzy konstrukcją budynku a izolacją. Szczelina ta zapewnia odprowadzenie wody i pary wodnej, co pozwala zabezpieczyć materiały budowlane przed nadmierną wilgocią i przed tworzeniem się ciśnienia hydrostatycznego. Doskonale sprawdza się też jako izolacja tarasów, stropów, stropodachów i podłóg. Dodatkowo poprawia izolację termiczną i dźwiękową.

Folia do pionowej izolacji fundamentów

Jest produkowana z czystego polietylenu HDPE, co daje gwarancję pełnej wodoszczelności na całej powierzchni folii. Jest stabilizowana na działanie promieniowania UV, odporna na związki chemiczne używane w budownictwie oraz grzyby, bakterie, wrastanie korzeni. Nieszkodliwa dla wody pitnej. Posiada odporność temperaturową od -30°C do +80°C.
Montaż: folie układa się stożkami ściętymi w kierunku muru. Połączenia wykonuje się na zakładkę o długości ok. 30cm. Mocowanie do ściany można wykonać przy użyciu gwoździ stalowych w odległościach ok. 60cm od siebie. Przy układaniu poziomym jako doszczelnienie zastosować dwustronną taśmę samoprzylepną .

Montaż folii dopuszczalny jest w każdych warunkach atmosferycznych.

ZASTOSOWANIE:
– izolacja pionowa ścian fundamentów i murów,
– izolacja pozioma tarasów, stropów, podłóg (układana pod wylewki).
KOLOR: czarny
ROZMIAR: 0,5; 1; 1,5; 2; 2,5; 3m x 20m
DO MONTAŻU FOLII KUBEŁKOWEJ STOSUJEMY :
– gwoździe stalowe z podkładkami,
– listwę zamykającą (górna) PVC 2mb,
– taśmę butylową.