SPONSORING

IV edycja CX Katowice, 17.12.2016.

Katowickie przełaje rowerowe punktowane w rankingu Pucharu Polski, mają już swojego dominatora. Po raz kolejny najwyższą zawodniczą klasę pokazał Marek Konwa wygrywając wyścig w elicie mężczyzn. Natomiast wśród Pań niespodziankę sprawiła juniorka Patrycja Świerczyńska zdobywając najwyższe podium. Oddajmy jednak  głos zawodnikom, którzy chyba najlepiej potrafią ocenić
i zrelacjonować katowickie zawody:

Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), 1. miejsce elita:

Z roku na rok impreza rośnie w siłę, teraz mogę śmiało powiedzieć, iż następna edycja może być spokojnie wyścigiem UCI C2. Mrozu 15 stopniowego nie było jak w ubiegłym roku, ale za to lodowisko na trasie sprawiło, że wyścigi były bardzo ciekawe do samego końca!
Jak widać wystarczy tylko trochę chęci i pracy kilku osób ze Stowarzyszenia Sport Pełen Pasji, a mamy bardzo piękny wyścig.
Nam za to kibice zrobili turbo doping, aż chce się wtedy jechać!

Bartosz Mikler (Victoria Helman Sport), 3. miejsce elita:

Wyścig w Katowicach to jedna z lepszych imprez przełajowych w Kraju. Trasa typowo przełajowa. Oby więcej tak dobrze zorganizowanych imprez. Wisienką na torcie była relacja live za to duży plus dla organizatora.

Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team), 1. miejsce Amatorzy Open:

Bardzo cieszę się z trzeciego z rzędu zwycięstwa w wyścigu OPEN podczas katowickiego święta przełaju na Dolinie Trzech Stawów. Impreza co roku wyróżnia się niespotykaną nigdzie indziej atmosferą i frekwencją wśród zawodników. Oprócz szansy do zimowego sprawdzenia dyspozycji jest to doskonała okazja to spotkania z bardzo dużą częścią środowiska kolarskiego, które bardzo chętnie odwiedza Katowice każdej zimy. Dla mnie jest to jeden z wyjątkowych dni w kalendarzu, w którym codzienne tereny treningowe zamieniają się w arenę zmagań najlepszych kolarzy przełajowych w Polsce.

CX Katowice Puchar Polski, 03.01.2016.

III Ogólnopolski Wyścig Przełajowy CX Katowice zorganizowany w ramach Przełajowego Pucharu Polski dobiegł końca.
Kolejny raz w pierwszy weekend stycznia mieliśmy okazję spotkać się na Dolinie 3 Stawów w Katowicach, by ostatecznie sprawdzić formę przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Przełajowym. W tym roku pogoda pokazała iście zimowe oblicze, siarczysty mróz dał się we znaki nie tylko zawodnikom. Specjalnie dla amatorów kolarstwa, którzy chcieliby spróbować swoich sił, a nie posiadają licencji PZKol zorganizowano tzw. wyścig OPEN, gdzie dopuszcza się start na rowerze MTB. Organizator przewidział także atrakcje dla kibiców, Ratownictwo Medyczne z firmy FANTOM szkoliło wszystkich chętnych z zakresu pierwszej pomocy.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym oraz partnerom zawodów.

Sponsoring sportowy, 01.01.2016.

Jak co roku z dniem 1 stycznia wielu z Was zapewne podjęło nowe postanowienia lub wyzwania, które chcecie zacząć realizować. Z firmami jest podobnie, może jedyną różnicą jest to że takie decyzje nie rodzą 31 grudnia przy lampce ,,wesołego szampana,,.
Nasze zamierzenie dojrzewało przez kilka ostatnich letnich sezonów, zapraszano nas wtedy jako sponsora wspierającego w organizacji imprez sportowych. 26 maj 2013 Park Śląski Chorzów to pierwsza edycja Hołda Race i zarazem pierwszy sponsorski kontakt z grupą kolarską Gomola Trans Airco. Następne lata, następne wyścigi. Nie tylko sportowcom czas szybko leci i mamy już 1 styczeń 2016, właśnie dzisiaj PACK-CENTER został stałym oficjalnym sponsorem ww. teamu MTB. Bo jak mawiał klasyk sportowiec ma ćwiczyć, uśmiechać się i nie przejmować niczym więcej, od całej reszty są sponsorzy. Z Nowym Rokiem 2016 wszystkim nie tylko sportowcom życzymy sukcesów oraz wytrwałości w dążeniu do celu.

Motto Teamu Gomola Trans Airco:
„Trzeba mieć wiarę w to, że się jest do czegoś zdolnym, uparcie dążyć do osiągnięcia celu i pomimo przeciwności nie tracić nadziei w zwycięstwo”. 

Górska Przygoda, Wisła 14.11.2015.

II edycja zawodów Górska Przygoda już za nami, dla fanów biegów górskich była to świetna okazja do spotkania i sportowej rywalizacji.
Na uczestników czekała 14 kilometrowa trasa poprowadzona po górskich szlakach Beskidu Śląskiego w okolicach Wisły. Dodatkowo, kierując się rosnącym zapotrzebowaniem na zawody Nordic Walking,  dla pasjonatów marszu z kijkami, równolegle przygotowano oddzielną konkurencję w różnych kategoriach wiekowych. Zapraszamy do obejrzenia materiału filmowego.

Katowicki Piknik Sportowy, 16 maj i 2 sierpień 2015.

Doskonałe tereny do rekreacji i uprawiania sportu w otoczeniu Doliny Trzech Stawów gościły nas tej wiosny i lata na I Katowickim Pikniku Sportowym. Sport Pełen Pasji który jest pomysłodawcą i organizatorem zawodów przygotował dla Państwa trasy pod maraton rolkowy,
biegi oraz Nordic Walking. Edycja zawodów z 2 sierpnia została wzbogacona o kryterium kolarstwa szosowego. Katowicki Piknik Sportowy to nietuzinkowa okazja do świetnej rodzinnej zabawy z nutą sportowej rywalizacji.
Każdy uczestnik niezależnie od wieku oraz poziomu umiejętności sportowych mógł poczuć się tutaj zwycięzcą. Dziękujemy Państwu za tak liczne uczestnictwo, organizatorowi za włożoną pracę oraz sponsorom za chęć wspierania tak miłych inicjatyw.

CX Katowice, 03 styczeń 2015.

W pierwszą sobotę nowego roku przełajowe emocje zawitały do katowickiej Doliny 3 Stawów, gdzie wystartowała II edycja Wyścigu Przełajowego CX Katowice (kat. A). Impreza po raz kolejny zakończyła się ogromnym sukcesem organizatorów, co potwierdzały pochlebne recenzje zarówno kolarzy, jak i uczestników. Jednym z największych atutów katowickiego przełaju jest niezwykle wymagająca, techniczna trasa, która jest jednocześnie bardzo widowiskowa dla kibiców. Trasa usiana była miejscami, które determinowały błąd i nie wybaczały braków techniki u zawodników. Najbardziej emocjonującym punktem programu był jak zwykle wyścig elity mężczyzn, gdzie pojawiła się praktycznie cała czołówka krajowego przełaju. Na czele bezustannie znajdował się Marek Konwa, który pomimo kilku potknięć na trasie, wypracował sobie bezpieczną przewagę nad kolejnymi zawodnikami i odniósł w dniu dzisiejszym zdecydowane zwycięstwo, pokazując dobrą dyspozycję na tydzień przed Mistrzostwami Polski.

31 maj 2014, Hołda Race-Park Śląski.

Hołda Race jako oficjalna nazwa zawodów nawiązuje do hałd i biedaszybów, na terenie których powstał Park Śląski. Jej forma zapewnia doskonałą rozrywkę dla całych rodzin, ale i możliwość sprawdzenia się profesjonalnym zawodnikom na dosyć trudnej trasie. Tradycyjnie organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych przygotowując dla nich cały szereg konkursów i innych atrakcji. W tym roku odbyła się druga edycja zawodów Hołda Race, sponsorzy nie zawiedli co pozwoliło przygotować zawody na wysokim poziomie z dużą pulę nagród. Kobiety i mężczyźni startowali w kategoriach juniorskiej, elity i masters, dodatkową atrakcją był wyścig jednokołowców.

Katowice-Dolina Trzech Stawów, 4-5 styczeń 2014.

Tydzień przed przełajowymi Mistrzostwami Polski do Katowic zjechała czołówka polskiego kolarstwa CX. Był to ostatni sprawdzian formy przed najważniejszą imprezą w kraju. Jednakże bardzo trudna technicznie trasa Katowickiego wyścigu, była również wyzwaniem i testem dla sprzętu zawodników, a ekipy techniczne miały w ten weekend ręce pełne roboty. Widowiskowa trudna trasa w popularnej Dolinie Trzech Stawów zgromadziła sporą liczbę kibiców na całej trasie wyścigu, dostarczając mnóstwa emocji fanom „kolarstwa błotnego”. Duże podziękowania dla organizatorów, zawodników i sponsorów za popularyzację tej mało znanej jeszcze dyscypliny jaką jest kolarstwo przełajowe. Zapraszamy do galerii poniżej.

1 wrzesień 2013, Bytom-Srebrne Stawy.

Czy na poprzemysłowym terenie przypominającym bardziej księżycowy poligon wojskowy można przygotować ciekawe zawody rowerowe z serii MTB?
Właśnie w takiej postindustrialnej scenerii rywalizowali zawodnicy na drugim wyścigu z cyklu Hołda Race, który odbył się w Bytomiu na terenach byłej kopalni Szombierki. Na liczącej ok. 6 km pętli ponad 250 zawodników pokonywało trudne sekcje techniczne jak: Rock Garden, Sztywny Pal Azji, Kraina Mordor. Na trasie nie zabrakło także urokliwych miejsc, które pokazywały jak pozytywnie zmienia się współczesny Śląsk, mamy tutaj na myśli pole golfowe Armada oraz nowe osiedle Srebrne Stawy. Wzorem pierwszej edycji organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych przygotowując specjalnie dla nich tor przeszkód, warsztaty artystyczne, malowanie twarzy, a także emocjonujący wyścig rowerowy. Zapraszamy do obejrzenia galerii oraz kolejnej edycji Hołda Race, to już za rok!

26 maj 2013, Park Śląski Chorzów.

Pierwsza edycja zawodów Hołda Race już za nami. Poziom organizacji imprezy oraz dodatkowe atrakcje przygotowane przez organizatora, sprawiły że w Chorzowskim Parku mieliśmy naprawdę wielkie rowerowe święto. Tego dnia nawet pogoda była po naszej stronie przyciągając wielu uczestników z rodzinami i także sympatyków kolarstwa. Ponad 300 zawodników rywalizowało w różnych kategoriach na bardzo wymagających trasach. Równolegle z zawodami w „Miasteczku Dzieci” przygotowano dla najmłodszych mnóstwo gier i zabaw na trawie z główna atrakcją którą był dziecięcy wyścig rowerowy. Dziękujemy głównemu organizatorowi Gomola Trans Airco oraz sponsorom, a przede wszystkim uczestnikom zawodów za świetną sportową atmosferę oraz tak liczne przybycie na linię startu.

Czerwiec 2010, Himalaje, Nanga Parbat.