Ciepły montaż okien – TAŚMY, PIANKI

Ciepły montaż okien schemat montażu

Ciepły montaż okien (tzw. montaż trójwarstwowy) jest to wielowarstwowy montaż okien z wykorzystaniem taśm paroprzepuszczalnych i paroszczelnych oraz pianek poliuretanowych lub taśm rozprężnych PURS. Wykorzystywana jest zasada „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz” zgodnie z zasadami montażu okien wg niemieckiego RAL. Montaż taki pozwala wyeliminować mostki termiczne powstające na łączeniu muru z oknem. Głównym zadaniem tego systemu jest wyeliminowanie strat ciepła związanych z zawilgoceniem materiału izolującego przestrzeń pomiędzy ramą okienną a murem. Jako uzupełnienie całego systemu polecamy Państwu montaż okien z „ciepłym parapetem”, jest to perfekcyjne połączenie okna z murem w części podprogowej, eliminujące w tym miejscu wszelkie mostki termiczne.

Ciepły montaż okien, zalety, :

– trwałe uszczelnienie miejsc osadzenia okien i drzwi,
– zmniejszenie kosztów zużycia energii cieplnej,
– skuteczne zapobieganie powstawaniu pleśni wokół ramy okna lub drzwi.

Thermo Tape W

Thermo Tape Z jest taśmą wewnętrzna, jej zadaniem jest blokowanie przepływu wilgoci z wnętrza budynku w stronę warstwy izolacyjnej wokół stolarki budowlanej (piana montażowa lub pianka rozprężna PURS). Folie te charakteryzują się bardzo wysoką paroszczelnością, którą uzyskuje się dzięki warstwie napylonego aluminium. Zbrojenie z siatki polipropylenowej zatopione wewnątrz folii, zwiększa jej wytrzymałość na rozdarcie, równocześnie umożliwia trwałe przymocowanie foli. Taśmę można malować i tynkować. Produkt ten oferujemy w kilku wariantach klejowych w kombinacji kleju oraz butylu.

ROZMIAR: 100mm x 25m,
– inne rozmiary pod zamówienie.

Thermo Tape Z

Thermo Tape Z jest taśmą zewnętrzna, której zadaniem jest ochrona warstwy izolacyjnej (piana montażowa lub pianka rozprężna PURS) przed wpływem warunków atmosferycznych. Taśma posiada właściwości membrany paroprzepuszczalnej, dzięki czemu w skuteczny sposób odprowadza wilgoć na zewnątrz budynku. Taśmę można malować i tynkować. Produkt ten oferujemy w kilku wariantach klejowych w kombinacji kleju oraz butylu.

ROZMIAR: 100mm x 25m,
– inne rozmiary pod zamówienie.

ISO Connect – Vario SD

Jest to specjalistyczna folia uszczelniająca do regulowania przepływu wilgoci przy fugach łączących okna, drzwi i panele. Dzięki specjalnej funkcjonalności folia dopasowuje się do różnic temperatury wewnętrznej i zewnętrznej , przez co umożliwiony jest niezależny od warunków pogodowych transport wilgoci na zewnątrz lub w kierunku pomieszczenia. Fuga pozostaje podczas całego roku w stanie suchym przez co zapobiega się szkodom kondensacyjnym.

ZASTOSOWANIE: uszczelnianie fug montażowych (wewnętrznych i zewnętrznych) przy oknach, drzwiach i bramach.

ZALETY PRODUKTU:
– wysoki efekt wysuszający fugi przez mechanizm regulujący wilgoć,
– tylko jeden produkt do wewnętrznej i zewnętrznej płaszczyzny uszczelniającej,
– mniejsze nakłady finansowe na zakup i magazynowanie.

ROZMIAR:

ISO BLOCO One

Taśma ISO-BLOCO One to wielofunkcyjny, specjalistyczny produkt do uszczelniania fug. Znakomicie nadaje się do łatwego, bezpiecznego i oszczędnego uszczelnienia połączeń przy wbudowywaniu okien i drzwi. Spełnia wszystkie wymagania montażowe ustawy energooszczędnej (EnEV) i wytyczne ustawy o warunkach dostaw i zabezpieczania jakości RAL.

 • Jedna taśma dla 3 płaszczyzn!

  ISO-BLOCO One działa funkcjonalnie w 3 strefach izolacyjnych:
  zewnętrznej: uszczelnia przeciwko opadom deszczu,
  środkowej: redukuje utratę ciepła, tłumi hałas,
  wewnętrznej: zapewnia hermetyczność powietrza wewnątrz pomieszczeń.

 • Oszczęsność czasu!

  ISO-BLOCO One zapewnia funkcjonalne i pewne uszczelnianie w trakcie montażu okien w jednym etapie roboczym. Fachowe uszczelnianie okien okazuje się łatwiejsze, pewniejsze i oszczędniejsze!

 • Oszczędność energii!

  Stosując ISO-BLOCO One przy uszczelnianiu okien można zaoszczędzić jeszcze więcej energii. Taśma pozwala znacznie zredukować konwekcyjną utratę ciepła budynków. Dzięki zastosowaniu specjalnej folii paroizolacyjnej zapewnia 100% szczelności wewnątrz pomieszczeń.

ISO BLOCO One Control

Jest to multiplikacyjna sprężona taśma PUR do uszczelniania fug okiennych spełniająca wytyczne do montażu RAL. Taśma ISO-BLOCO One Control po raz pierwszy daje możliwość wykonania trójwarstwowego uszczelnienia stolarki jeszcze na etapie produkcji, tj. przed wydaniem jej klientowi. Dzięki specjalnej rozrywanej osłonie, taśma pozostaje sprężona również po otwarciu rolki.

ZALETY PRODUKTU:
– możliwość zaplanowania dokładnego czasu rozprężenia taśmy,
– niższy koszt i krótszy czas montażu taśmy dzięki komfortowej aplikacji,
– montaż niezależny od temperatury i warunków pogodowych,
– trójwarstwowe uszczelnienie za pomocą jednego produktu,
– szczelność fug na deszcz powyżej 1.000 Pa.

ZASTOSOWANIE: uszczelnianie fug w etapie montażu okien i drzwi (Uwaga ! Taśma jest montowana na etapie produkcji stolarki budowlanej)

ISO BLOCO Reno

Jest to wielofunkcyjny system uszczelniająco-tłumiący, który został opracowany dla energetycznej renowacji okien. Wielo-komponentowa budowa ułatwia trwałe umiejscowienie taśmy w rowku U, który powstaje po demontażu starego okna. Pełne trójwymiarowe uszczelnienie zapewnia impregnowana pianka PUR.

ZALETY PRODUKTU:
– prosty i pewny montaż w starym budownictwie,
– spełnia wytyczne do montażu RAL,
– czysty montaż bez strat produktu,
– montaż niezależny od temperatury i warunków pogodowych,
– trójwarstwowe uszczelnienie za pomocą jednego produktu,
– szczelność fug na deszcz powyżej 1.000 Pa.