TAŚMY TEFLONOWE-PTFE

Oferowane przez nas taśmy uszczelniające są wykonane w 100% z PTFE. Obszar zastosowań taśm PTFE to głównie uszczelnienie połączeń gwintowanych, wykonanych z metalu lub tworzyw na instalacjach: wody pitnej, CWU, CO, gazowych, hydraulicznych, chłodniczych, wentylacyjnych, sprężonego powietrza i wielu innych. PTFE odznacza się bardzo wysoką wytrzymałością temperaturową i w zależności od gęstości produktu wytrzymuje temperatury od -200°C do 260°C. . Czym wyższa gęstość PTFE tym lepsze parametry wytrzymałościowe taśmy. Taśmy PTFE są bardzo wytrzymałe na większość kwasów, zasad, rozpuszczalników i chemikaliów z wyjątkiem fluoru i jego związków oraz stopionych metali alkaicznych. PTFE ma bardzo niski współczynnik tarcia, jest niepalny (ASTM D-635 i D-470), nie „starzeje się”, jest odporny na wilgoć i promieniowanie UV. Produkty PTFE są odporne na zginanie, drgania i rozciąganie, również w niskich temperaturach.

Unitape

ZASTOSOWANIE:
Taśma uszczelniająca wykonana z PTFE o niskiej gęstości. Przeznaczona jest do uszczelniania połączeń gwintowanych w instalacjach wodnych i sprężonego powietrza. Taśmę zaleca się stosować w instalacjach do ¾”, temperaturze pracy w przedziale od -200°C do +100°C i ciśnieniu do 20 barów.

ROZMIAR: 12m x 12mm x 0,075mm LD (gęstość: 0,2g/cm3), 250 szt. w kartonie.

Maxitape

ZASTOSOWANIE:
Taśma uszczelniająca wykonana z PTFE o średniej gęstości. Przeznaczona jest do uszczelniania połączeń gwintowanych w instalacjach gazowych, wody pitnej, CWU, CO, pary wodnej, itp. Taśmę zaleca się stosować w instalacjach do 1 1/4″, temperaturze pracy w przedziale od -200°C do +180°C i ciśnieniu do 30 barów.

ROZMIAR: 12m x 12mm x 0,1mm MD (gęstość: 0,7g/cm3), 250 szt. w kartonie.

Miditape

ZASTOSOWANIE:
Taśma uszczelniająca wykonana z PTFE o niskiej gęstości. Przeznaczona jest do uszczelniania połączeń gwintowanych w instalacjach wody pitnej, CWU, CO, sprężonego powietrza, itp. Taśmę zaleca się stosować w instalacjach do ¾”, temperaturze pracy w przedziale od -200°C do +120°C i ciśnieniu do 20 barów.

ROZMIAR: 12m x 12mm x 0,1mm LD (gęstość: 0,35g/cm3), 250 szt. w kartonie.

Jumbotape

ZASTOSOWANIE:
Taśma uszczelniająca wykonana z PTFE o średniej gęstości. Przeznaczona jest do uszczelniania połączeń gwintowanych w instalacjach gazowych, wody pitnej, CWU, CO, pary wodnej, itp. Taśmę zaleca się stosować w instalacjach od ¾”do 2″, temperaturze pracy w przedziale od -200°C do +160°C i ciśnieniu do 30 barów.

ROZMIAR: 10m x 19mm x 0,2mm MD (gęstość: 0,6g/cm3), 50 szt. w kartonie.